پنل مدیریت

پنل مدیریت چیست؟

سیستم مدیریت محتوا ابزاری است که قابلیت ایجاد، ویرایش، مدیریت و در نهایت انتشار (publish) محتویات را در ساختار های مختلف (مانند متن، عکس، گرافیک، فیلم، صوت، سند و ...) برای گروه های مختلف متخصص و غیر متخصص فراهم می کند، CMS (سیستم تولید محتوا)های آماده زیادی وجود دارند که با توجه به کاربردشان در وب سایت های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند.

پنل مدیریت، صفحه یا صفحاتی هستند که از طریق آن به مدیریت محتوا و تنظیمات کلی سایت می پردازیم. در وب سایت های مختلف به دلیل نیاز های مدیر وب سایت از پنل های مختلفی استفاده می شود. پر استفاده ترین CMS و پنل مدیریت، وردپرس است.

ویژگی های پنل مدیریت

  • سازگری با تمام مرورگرها: پنل های مدیریت باید در تمامی مرورگرها به درستی اجرا شده و کاملا واکنشگرا و ریسپانسیو باشد.
  • امنیت: یکی از مهمترین نکات در تعیین سیستم مدیریت محتوای سایت است. پنل هایی که به صورت اختصاصی طراحی می شوند معمولا امنیت بیشتری نسبت به CMS های آماده دارند.
  • سرعت: مهم ترین ویژگی در مدیریت اطلاعات یک اپلیکیشن یا سایت است. سرعت بیشتر در اجرای عملیات باعث رضایت استفاده کننده از آن می شود.
  • سادگی استفاده (UX): با توجه به اینکه مدیران وب سایت از افراد متخصص و غیر متخصص به موضوع تکنولوژی و اینترنت هستند، پنل مدیریت باید به شکلی باشد که تمامی افراد متخصص و غیر متخصص بتوانند با آن به راحتی تعامل برقرار کنند.

چه پنل مدیریتی برای من مناسب است؟

اگر کسب و کار شما خدماتی یا شرکتی است و زمان و هزینه کمی برای طراحی دارید، بهترین گزینه استفاده از وردپرس است. با وردپرس به سرعت می توانید یک پنل مدیریت ایجاد کنید.

همچنین اگر کسب و کار شما فروشگاهی است و امکانات کامل فروشگاهی نیاز دارید بهترین گزینه استفاده از پرستاشاپ است. بسیاری از وب سایت های فروشگاهی حال حاضر با وردپرس ساخته شده اند. عده ای به دلیل امکانات مدیریتی وردپرس از آن استفاده می کنند ولی اکثرا از امکانات پرستاشاپ در ساخت فروشگاه اینترنتی اطلاعی ندارند.

ویژگی های پنل مدیریت

اگر یک پنل میریتی نیاز دارید که دقیقا اطلاعاتی را که شما می خواهید را به نحوی که خودتان میخواهید مدیریت کنید، باید از پنل مدیریت اختصاصی استفاده کنید.

طراحی پنل مدیریت اختصاصی

پنل مدیریت اختصاصی پنلی می باشد که شرکت های طراحی سایت به صورت اختصاصی برای مشتریان خود ایجاد می کنند و کاربرد آن فقط برای مشتری خاصی است.

اشتباهی که اکثر مدیران سایت مرتکب می شوند این است که فکر می کنند CMS اختصاصی همان CMS ای است که شرکت طراحی سایت X طراحی کرده و به تمام مشتریان خود می فروشد. شرکت ها به دلیل در نظر گرفتن سود خود و صرف زمان کمتر برای اجزای پروژه ها، CMS هایی را به صورت اختصاصی طراحی می کنند و به مشتریان ارائه میدهند. استفاده از این CMS ها بیسار هم خوب است. ولی آن CMS اختصاصی برای شرکت طراحی سایت است نه اختصاصی برای شما!

پنل های مدیریت طراحی شده لاراول وب

پنل های مدیریتی که توسط لاراول وب طراحی شده اند را می توانید در زیر مشاهده کنید

طراحی پنل مدیریت اختصاصی
پنل مدیریت اختصاصی
طراحی پنل مدیریت اختصاصی