مقایسه بازار کاری برنامه نویسی و شبکه در ایران

بازار کار برنامه نویسی بهتر است یا شبکه ؟

این سوالیه که تمام محصلین یا دانشجویان مقاطع مختلف در جستجوی جوابش هستن ، یا بهتر بگم در انتخاب شغل مورد نظرشون تردید دارند و نمی دانند بعد از گرفتن مدرک کامپیوتر( سخت افزار یا نرم فزار ) کدام دو راهی شبکه یا برنامه نویسی را انتخاب کنند .

ما در این مقاله قصد داریم شما دوستان عزیز را در انتخاب شغل مورد نظرتان راهنمایی کنیم .

بازار کار پشتیبان شبکه به چه صورت است؟

مشتریان ما لایق بهترین ها هستند بر اساس همین شعار ما بهترین کار ها و سخت ترین کار ها از سمت خودمان را به آنها پیشنهاد می دهیم .

کار شبکه یکی از شغل های خوب و آینده دار در زمینه کامپیوتر می باشد . پشتیبان شبکه به شخصی گفته می شود که وظیفه ی نگهداری سیستم های یک ارگان یا یک سازمان را بر عهده دارد و همینطور ارتباطی بین کامپیوتر ها در آن سازمان برقرار می باشد که وظیفه ی پشتیبان شبکه به درستی کار کردن این ارتباطات می باشد . اگر بخواهیم به طور خلاصه تر بیان کنیم به کسی که وظیفه نگهداری سیستم ها و سرور ها در سطح شبکه یک ارگان را وظیفه دارد پشتیبان شبکه گویند .

ادمین شبکه به چه کسی گفته می شود ؟

ادمین شبکه به کسی می گویند که تمامی ارتباطات داخل سازمان امنیت سازمان و نگهداری درست سرور ها وظیفه ادمین شبکه می باشد که نشان از تجربه بالای فرد و دانش فنی بالا می باشد . هر ادمین شبکه می تواند چندین شخص شبکه کار(پشتیبان شبکه) را مدیریت کند . هرگونه تهدید یا قطع شدن ارتباط در سطح شبکه وظیفه ادمین شبکه می باشد تا مشکل را قبل از ایجاد خلل در سیستم رفع کند . می توان گفت در بین عناوین شغلی کامپیوتر پر استرس ترین شغل می باشد به دلیل حساس بودن ، زیرا در بعضی سازمان ها قطع شدن ارتباط یا تهدید امنیتی می تواند ضرر های غیر قابل جبرانی به ان آرگان وارد کند .

طبیعتا میزان درآمد ادمین شبکه بیشتر از پشتیبان شبکه می باشد که به طور دقیق نمی توان درآمد ادمین شبکه را مشخص کرد به دلیل کوچکی یا بزرگی فضای کاری و حساسیت کاری .

نتیجه گیری از مبحث کاری شبکه :

فردی که با عنوان شغلی شبکه کار می خواهد وارد بازار کار شود باید علم کاری کسب کند ، علم کاری با تجربه و مطالعه شبانه روزی حاصل می شود می توان با آموزشگاه های بیرون هم به این دانش رسید اما باید علاقه و تلاش هم وجود داشته باشد تا نتیجه دلخواه حاصل شود . شاید دراوایل کاری شما به عنوان پشتیبان شبکه با حقوق کم مشغول به کار شوید اما هدف شما باید ادمین شبکه سازمان های بزرگ باشد .

بازار کاری برنامه نویسی در ایران

بازار کاری برنامه نویسی در سال های اخیر رشد نسبتا خوبی داشته ، دلیل این رشد چارچوب دار شدن برنامه ها در ایران است . در گذشته برنامه نویس برنامه ای طراحی میکرد چون قانون کپی رایت در ایران وجود نداشت با کپی از محصول برنامه نویس ، صدمه جدی به شخص برنامه نویس وارد می کردند ، اما در چند سال اخیر با وجود کافه بازار برنامه نویسان می توانند برنامه ساده خود را با هزینه کم به فروش بگذارند و به همین راحتی کسب درآمد کنند این یک نوع کسب درآمد می باشد که به آن فریلنسری می گویند .

استارتاپ های حال حاضر در این چند سال اخیر رشد بزرگی در ایران داشته اند و توانسته اند درآمد های بسیار بزرگی را از همین راه کسب کنند

استخدام در شرکت های نرم افزاری و طراحی سایت

برای استخدام در شرکت های نرم افزاری شما باید دانش فنی بالایی داشته باشید و متاسفانه در ایران از یک برنامه نویس ، همه انتظار دارند بیشتر زبان های برنامه نویسی را مسلط باشد و نیز طراحی گرافیکی کار کرده باشد .

اما شما سعی کنید در یک بخش حرفه ای شوید و تجربه کاری خودتان را فقط در یک زمینه بالا ببرید . شرکت های بزرگ به دنبال افراد حرفه ای هستند و حتی حاضرند درآمد بالایی برای آن فرد پرداخت کنند با این حال برنامه نویسی یک عشق است اگر علاقه دارید وارد برنامه نویسی شوید و متاسفانه یک جو اشتباهی در مورد برنامه نویس ایجاد شده آن هم میزان دانش ریاضی برای فرد برنامه نویس می باشد که اگر ریاضی ندانید برنامه نویس نمی شوید ، اصلا همچین چیزی وجود ندارد همه می توانند برنامه نویس شوند فقط علاقه ، پشتکار و کسب تجربه نیاز های یک برنامه نویس می باشد .

امیدوارم توانسته باشم کمک کوچکی به دوستان کامپیوتری خودم کرده باشم .

  1. معرفت
    با سلام بسیار مفید بود و دقیق تحقیقات بنده هم در راستای حرف شما در امد فقط مهندس جان همین وضعیت بین این دو شاخه ایا در خارج از کشور کدام برتری دارند ممنون میشم نظرتونو بدونم

ثبت نظر جدید